7 TH MASTERS INTERNATIONAL SPRINT GAMES 2015
Kolomna, Russia - 21 - 22 March 2015

5 - Results in pairs - Men 1000 meter

Quad Pair I/O Nr Competitor Nat Final Time Info 
92  Ivan Uzubkin  RUS 2:27.45  
       
Ivan Uzubkin  
1. 200m 32.74 (32.74)  1. 200m  
2. 600m 1:29.35 (56.61)  2. 600m  
3. 1000m 2:27.45 (58.10)  3. 1000m  
 
90  Yuriy Bogachev  RUS 1:49.96  
91  Masataka Kato  JPN 1:52.67  
Yuriy Bogachev Masataka Kato 
1. 200m 25.78 (25.78)  1. 200m 26.34 (26.34)  
2. 600m 1:07.26 (41.48)  2. 600m 1:07.97 (41.63)  
3. 1000m 1:49.96 (42.70)  3. 1000m 1:52.67 (44.70)  
 
88  Anatoliy Pryadein  RUS 1:38.14  
87  Ramir Kuramshin  RUS 1:42.43  
Anatoliy Pryadein Ramir Kuramshin 
1. 200m 22.53 (22.53)  1. 200m 23.55 (23.55)  
2. 600m 59.04 (36.51)  2. 600m 1:01.86 (38.31)  
3. 1000m 1:38.14 (39.10)  3. 1000m 1:42.43 (40.57)  
 
86  Sergey Shklyaev  RUS 1:38.20  
89  Sergey Loginov  RUS DQ  
Sergey Shklyaev Sergey Loginov 
1. 200m 23.91 (23.91)  1. 200m 24.50 (24.50)  
2. 600m 1:00.21 (36.30)  2. 600m 1:01.14 (36.64)  
3. 1000m 1:38.20 (37.99)  3. 1000m DQ (38.06)  
 
84  Kazuo Momose  JPN 1:41.50  
85  Takeshi Takeuchi  JPN 2:09.45  
Kazuo Momose Takeshi Takeuchi 
1. 200m 23.30 (23.30)  1. 200m 28.33 (28.33)  
2. 600m 1:00.74 (37.44)  2. 600m 1:15.26 (46.93)  
3. 1000m 1:41.50 (40.76)  3. 1000m 2:09.45 (54.19)  
 
82  Georgiy Bunin  RUS 1:42.37  
83  Nikolay Gozhedryanov  RUS 1:48.26  
Georgiy Bunin Nikolay Gozhedryanov 
1. 200m 23.74 (23.74)  1. 200m 25.00 (25.00)  
2. 600m 1:02.53 (38.79)  2. 600m 1:05.15 (40.15)  
3. 1000m 1:42.37 (39.84)  3. 1000m 1:48.26 (43.11)  
 
81  Bram DeVries  NED 1:33.81  
79  Jan Henriksen  NOR 1:34.15  
Bram DeVries Jan Henriksen 
1. 200m 22.33 (22.33)  1. 200m 22.44 (22.44)  
2. 600m 57.26 (34.93)  2. 600m 56.89 (34.45)  
3. 1000m 1:33.81 (36.55)  3. 1000m 1:34.15 (37.26)  
 
80  Frans Rietveld  NED 1:34.66  
71  Ivan Kasyanov  RUS 1:34.55  
Frans Rietveld Ivan Kasyanov 
1. 200m 22.61 (22.61)  1. 200m 22.81 (22.81)  
2. 600m 58.19 (35.58)  2. 600m 58.04 (35.23)  
3. 1000m 1:34.66 (36.47)  3. 1000m 1:34.55 (36.51)  
 
77  Pentti Kiiskinen  FIN 1:27.71  
78  Jan VanderMeulen  NED 1:52.26  
Pentti Kiiskinen Jan VanderMeulen 
1. 200m 20.50 (20.50)  1. 200m 36.97 (36.97)  
2. 600m 53.56 (33.06)  2. 600m 1:15.86 (38.89)  
3. 1000m 1:27.71 (34.15)  3. 1000m 1:52.26 (36.40)  
 
10 74  Yuriy Kozin  RUS 1:32.15  
76  Paavo Salonen  FIN 1:33.27  
Yuriy Kozin Paavo Salonen 
1. 200m 22.97 (22.97)  1. 200m 23.00 (23.00)  
2. 600m 57.35 (34.38)  2. 600m 57.85 (34.85)  
3. 1000m 1:32.15 (34.80)  3. 1000m 1:33.27 (35.42)  
 
11 72  Anatoliy Kokunov  RUS 1:35.55  
73  Johannes Leppanen  FIN 1:38.53  
Anatoliy Kokunov Johannes Leppanen 
1. 200m 22.81 (22.81)  1. 200m 23.13 (23.13)  
2. 600m 59.26 (36.45)  2. 600m 1:00.51 (37.38)  
3. 1000m 1:35.55 (36.29)  3. 1000m 1:38.53 (38.02)  
 
12 68  Yuriy Osipov  RUS 1:29.65  
75  Aleksandr Bunin  RUS 1:34.70  
Yuriy Osipov Aleksandr Bunin 
1. 200m 21.71 (21.71)  1. 200m 23.36 (23.36)  
2. 600m 55.00 (33.29)  2. 600m 58.68 (35.32)  
3. 1000m 1:29.65 (34.65)  3. 1000m 1:34.70 (36.02)  
 
13 70  Gennadiy Ladonnikov  RUS DNS  
69  Jan Boelen  NED 1:32.25  
Gennadiy Ladonnikov Jan Boelen 
1. 200m  1. 200m 22.38 (22.38)  
2. 600m  2. 600m 57.15 (34.77)  
3. 1000m DNS 3. 1000m 1:32.25 (35.10)  
 
14 66  Gennadiy Kujvashev  RUS 1:27.51  
67  Sergey Avdeev  RUS 1:29.31  
Gennadiy Kujvashev Sergey Avdeev 
1. 200m 20.92 (20.92)  1. 200m 21.00 (21.00)  
2. 600m 53.63 (32.71)  2. 600m 54.10 (33.10)  
3. 1000m 1:27.51 (33.88)  3. 1000m 1:29.31 (35.21)  
 
15 64  Wibe Veenbaas  NED 1:26.93  
65  Onar Westerheim  NOR 1:29.19  
Wibe Veenbaas Onar Westerheim 
1. 200m 21.27 (21.27)  1. 200m 21.31 (21.31)  
2. 600m 53.17 (31.90)  2. 600m 54.30 (32.99)  
3. 1000m 1:26.93 (33.76)  3. 1000m 1:29.19 (34.89)  
 
16 63  Alexander Kistenev  KAZ 1:28.44  
62  Vladimir Borodulin  RUS 2:22.95  
Alexander Kistenev Vladimir Borodulin 
1. 200m 21.29 (21.29)  1. 200m 26.95 (26.95)  
2. 600m 53.63 (32.34)  2. 600m 1:29.51 (1:02.56)  
3. 1000m 1:28.44 (34.81)  3. 1000m 2:22.95 (53.44)  
 
17 60  Tadashi Kondo  JPN 1:31.06  
61  Evgeniy Zhidkov  RUS 1:35.66  
Tadashi Kondo Evgeniy Zhidkov 
1. 200m 21.39 (21.39)  1. 200m 22.55 (22.55)  
2. 600m 55.53 (34.14)  2. 600m 58.75 (36.20)  
3. 1000m 1:31.06 (35.53)  3. 1000m 1:35.66 (36.91)  
 
18 58  Tapani Renko  FIN 1:29.07  
59  Daan VanderHave  NED 1:34.27  
Tapani Renko Daan VanderHave 
1. 200m 21.28 (21.28)  1. 200m 23.05 (23.05)  
2. 600m 54.53 (33.25)  2. 600m 58.27 (35.22)  
3. 1000m 1:29.07 (34.54)  3. 1000m 1:34.27 (36.00)  
 
10 19 56  Reinhold Marsollek  GER 1:27.82  
57  Ragnvald Naess  NOR 1:28.78  
Reinhold Marsollek Ragnvald Naess 
1. 200m 21.01 (21.01)  1. 200m 21.73 (21.73)  
2. 600m 54.05 (33.04)  2. 600m 54.75 (33.02)  
3. 1000m 1:27.82 (33.77)  3. 1000m 1:28.78 (34.03)  
 
20 54  Vladimir Kazakov  RUS 1:26.57  
55  Alf Harbitz  NOR 1:30.16  
Vladimir Kazakov Alf Harbitz 
1. 200m 21.24 (21.24)  1. 200m 21.59 (21.59)  
2. 600m 53.69 (32.45)  2. 600m 54.96 (33.37)  
3. 1000m 1:26.57 (32.88)  3. 1000m 1:30.16 (35.20)  
 
11 21 51  Waldemar Kramer  GER 1:24.42  
53  Vadim Morozov  RUS 1:24.74  
Waldemar Kramer Vadim Morozov 
1. 200m 20.39 (20.39)  1. 200m 20.50 (20.50)  
2. 600m 52.06 (31.67)  2. 600m 51.67 (31.17)  
3. 1000m 1:24.42 (32.36)  3. 1000m 1:24.74 (33.07)  
 
22 50  Victor VandenHoff  NED 1:21.47  
52  Mircea Vranceanu  GER 1:24.97  
Victor VandenHoff Mircea Vranceanu 
1. 200m 20.03 (20.03)  1. 200m 20.65 (20.65)  
2. 600m 50.41 (30.38)  2. 600m 52.14 (31.49)  
3. 1000m 1:21.47 (31.06)  3. 1000m 1:24.97 (32.83)